Földrajzi környezet

Óvodánk B.-A.-Z . megyében, Miskolc belvárosában helyezkedik el. Egy központi és három tagóvodából áll. A központi intézmény a Miskolci Százszorszép Óvoda; tagóvodái a Reményi és Bársony János úti , valamint az Aba úti Tündérkert tagóvoda, melyek három egymástól távollévő külön intézményben működnek. Az intézmények berendezése az Alapítványok , valamint a szülök közösségének köszönhetően folyamatos megújulás alatt állnak.

A négy óvoda a város középpontjában helyezkedik el, inkább városi jellegű társasházakkal és kevésbé kertes házakkal övezett. Ebből adódóan törekszünk a gyermekek mozgásigényének a kielégítésére. Udvaraink tágasak, nagyok, megtalálhatóak rajta füves és betonos részek egyaránt.

Miskolci Százszorszép Óvoda

a Szinva patak mellett, a Petőfi utca vonalában épült 1971-ben, gépkocsival és közlekedési eszközökkel könnyen megközelíthető. Szembeötlő, első benyomásaik az óvoda megítélésében meghatározóak: tágas, biztonságot nyújtó udvar, 2 tornaterem, esztétikusan berendezett, tiszta, hangulatos csoportszobák és ötletes játékeszközök várják a gyermekeket.

Mint anyaóvoda 200 férőhelyes, nyolc csoportos, osztott  és osztatlan csoporttal működik.

Bársony János úti Óvoda

1973-ban épült lakótelepi környezetben. Nyolc csoportunkban 200 gyermek nevelését látjuk el. Korszerűen felszerelt csoportokban, szépen kiépített udvaron.

Az óvoda minden csoportja életkor szempontjából heterogén összetételű.

Az épületet tágas udvar zárja közre, növényei kiváló alkalmat adnak az évszakok változásainak megfigyelésére. Az intézmény külső és belső esztétikája családias feltételeket teremt gyermekeink óvodai neveléséhez.

Reményi úti tagóvoda

szép környezetben az Avas hegy lábánál helyezkedik el. A négycsoportos óvoda 100 gyermek nevelésére alkalmas, meleg családias hangulatú. Jól felszerelt udvar biztosítja mozgásfejlesztést, a szabad levegőn való tartózkodást. A különböző talajborítású részekkel - köztük 160 m2-en korszerű gumiburkolat található (balesetmentessé téve a játékokat) - mászókákkal, hintákkal, homokozókkal, árnyat adó fákkal alkalmas a gyerekek játék és mozgásigényének kielégítésére.

Tündérkert tagóvoda

a győri kapu térségében lakótelepi övezetben elhelyezkedő intézmény, mely 1971-ben nyitotta meg kapuit az óvodás gyermekek fogadására.

Közlekedési eszközzel, gépkocsival jól megközelíthető.

Az épületben öt csoport működik,125 férőhellyel, saját tornateremmel. A folyamatos fejlesztésnek és az óvodai dolgozók elhivatottságának köszönhetően a csoportszobák esztétikusak, kellemes környezetet biztosítanak az ide járó gyermekeknek. A tágas és árnyas udvar minden évszakban lehetőséget ad a szabadlevegőn való tartózkodáshoz.