Kedves Látogató!

Szeretettel köszöntünk a Miskolci Százszorszép Óvoda honlapján.
Nézz szét nálunk egy kicsit, ismerkedj óvodánkkal, tagóvodáinkkal, csoportjainkkal, óvodásaink életével!

Óvodánk Nevelési Programját jó szívvel és meggyőződéssel ajánlom óvodás növendékeinknek, szüleiknek és nevelőiknek, hogy együtt teremtsük meg személyiségük harmonikus fejlődését.

A Program a Miskolci Százszorszép Óvoda és tagóvodái: a Bársony J. úti és Tündérkert tagóvoda elképzeléseit fogalmazza meg.

Elkészítésekor figyelembe vettük az Óvodai Nevelés Országos Alapprogramját (363/2012.(XII.17). Korm. Rendelet), a Sajátos nevelési igényű gyerekek óvodai nevelésének irányelveit, a Nemzetiség óvodai nevelésének irányelvét, a gyermeket megillető jogokat, az egyenlő hozzáférés biztosítását.

Nevelőtestületünk tagjai fogékonyak az új pedagógiai módszerekre, sokat tesznek azért, hogy a gyermekek élete egyre színesebb, élményekben gazdagabb legyen. Mindenki átéli annak a felelősségét, hogy a Szülők legdrágább kincsüket bízzák ránk azért, hogy segítsünk nekik boldog, kiegyensúlyozott gyermekeket nevelni.

A Program összeállításakor abból indultunk ki, hogy a gyermekeket, mint fejlődő személyiséget szeretetteljes gondoskodás és különleges védelem illeti meg.

A gyermek nevelése elsősorban a család joga és kötelessége, az óvoda ebben kiegészítő, segítő szerepet tölt be, esetenként hátránycsökkentő szerepet tölt be.

Az óvodáskor biztonságérzetet adó, gyermekközpontú, egészséges öntudatot kibontakoztató légkör megteremtésével az érzelmi megalapozás időszaka. Pedagógusaink munkáját áthatja a szereteten alapuló magatartás, játékosság, mely fokozza a gyermek érdeklődését a világról, a megismerés és felfedezés örömét.

Óvodánkban szakmailag összehangolt sokszínű óvodai nevelés valósul meg, de mellette érvényesülnek azok az általános szakmai igények, amelyeket az óvodai neveléssel szemben a társadalom a gyermek harmonikus fejlődése érdekében megfogalmaz.

Kívánom, hogy mindenki, aki programunkat olvassa, találja meg a sorok között azt a szeretetet, tiszteletet, örömöt, amit mi érzünk a nálunk nevelkedő gyermek iránt.

Szőnyi Márta

óvodavezető