Szolgáltatásaink

Péntek:                  8:00 – 12:00

Vizsgálat:

Kedd:                   12:15 – 13:30

A logopédus az oktatási intézményeinkbe járó óvodás és iskolás gyermekek logopédiai ellátását végzi.

A logopédus feladatainak ellátása igazodik az iskolai tanév rendjéhez.

A Nemzeti köznevelési törvény a beszédjavítást alapellátási feladatnak tekinti, mely ingyenes.

A nevelési év elején szűrést végez. A szűrések alapján logopédiai foglalkozást javasolnak az arra rászorulóknak.

A logopédiai foglalkozás nem kötelező. A gyermekek beszédhibájuktól függően egyéni vagy kiscsoportos foglalkozásokon vesznek részt, hetente egy alkalommal az óvodai élet folyamán.

A Logopédus feladata segíteni a tankötelességez szükséges anyanyelvi szint elérését, fejleszteni a gyermekek kevésbé fejlett, vagy hiányzó részképességeit.

A logopédus munkája alkalmazkodik a gyermekek életkorához, életkori szintjéhez, játékos módszerekkel, fejlesztő feladatok alkalmazásával történik.